Okulumuzda çoklu zeka sistemine dayalı eğitim programı uygulanmaktadır. Çocuk merkezli olan bu eğitim programın da çocuklarımızın her alanda gelişimi dikkatle izlenir. Desteklenmeye ihtiyaç duyulan noktalar, birebir ilgi ve paylaşımla geliştirilir.

Çocuklarımızın yetenekleri  bizler için çok önemlidir. Bu yetenekleri keşfedilerek desteklenerek aileleri ile paylaşılır. Oyun temel faktör olarak benimsenir.  Özgün, bilimsel, sanat içerikli yaklaşımlarla çocuklarımızın çok yönlü gelişimleri desteklenir. Öğrencilerin deneyerek, eğlenerek , yaşayaraköğrenebilecekleri bir süreç  ortaya konur. Başarılarıödüllendirilerek öz  güvenlerinin gelişmeleri sağlanır.

Programlarımız, öğrencilerin yaşseviyeleri , ilgileri  göz önüne alınarak oluşturulmaktadır. Her çocuğun farklı olduğu anlayışından yola çıkılarak eğitim yaklaşımlarımız hayata geçirilir. Çocukların kişisel yetenek ve kapasitelerini  güvenli  ortamlarda özgürce geliştirebildikleri fark ortaya koyan yöntemler benimsenmiştir.  Çocuklarımızın hayal güçlerini  rahatlıkla  geliştirebilecekleri doğal ortam oluştulur.  Deneyimli, alanında uzman olan öğretim kadrosuyla öğrencilerin zeka kapasitelerinin geliştirilmesi , iyileştirilmesi, zenginleştirilmesi hedeflenmektedir.  Bu gerçekleşirken ailenin de eğitim ortamına aktif olarak katılımı sağlanır. Eğitim programımız; çocukların bireysel gelişimini , sosyalleşmesini , kendini ifade edebilmesini ve, yeni bilgiler öğrenmesini , öğrendiklerini uygulamasınıfarklı insanlarla paylaşmasını, mutlu bir birey olmasını sağlayacak çeşitli aktivitelerden oluşmaktadır. Öğrenciler bilişsel, sosyal ve duygusal açıdan gelişimlerini tamamlayarak bir üst öğretim kurumuna hazır hale gelirler.

 

UĞUR BÖCEĞİNDE HER ÇOCUK SADECE KENDİSİNİ AŞMAYA ÇALIŞIR.

 

Resmi tatil günleri dışında okulumuz 12 ay boyunca haftanın 5 günü kesintisiz olarak eğitime devam etmektedir.
 
Çalışma Saatlerimiz:Okulumuz sabah 7.30’da güler yüzlü öğretmenlerimiz tarafından açılmaktadır ve saat 10.00’a kadar çocuklarımızın okula gelişi devam etmektedir. Saat 16.00’da başlayan okul çıkışlarımız 18.30’da sona ermektedir. Akşam 19.00’a kadar servissiz giden çocuklarımız için okulumuzda nöbetçi öğretmen bulunmaktadır.

 

Okula geliş gidişlerdeki disiplin hem öğrencilerimiz hem de okulumuz açısından önem taşımaktadır. Okula gelmeyen öğrencilerimizin gerekçelerinin okul yönetime bildirilmesi önem taşımaktadır. 

 

Gün içerisinde yuvadan anne veya baba dışında herhangi biri alacak ise bunun daha önceden okul yönetimine mutlaka bildirilmesi gerekmektedir. Aksi halde teslim etmemiz mümkün değildir. Bu durum hem çocuklarımızın güvenliği hem de okul yönetimi açısından büyük önem taşımaktadır.

 

 

OYUN GRUBU (24-36 AY)

 

İki yaşına basmış olan çocuklarımızın devam ettikleri programdır. Oyun grubu çocuklarımız sosyal bir grubun parçası olmaya en hazır olduğu yaştadır. Bu dönem çocuğun ailesinden ilk defa ayrılarak sosyalleşmeye başlaması nedeniyle çok önemlidir. Gelecek için yavaş yavaş altyapı oluşturulur. 

 

Bu yaş grubumuzdaki programımızın amacı; özgüvenlerini geliştirmek, öz bakım becerileri kazandırabilmek, şarkılar ,tekerlemeler ve hikaye okuma saatleriyle dil gelişimine destek olunmaktadır.En önemlisi ise paylaşım duygusunu aşılayabilmektir.Bireysel oyun oynamayı seven oyun grubu çocukları,okul ortamına girdikten sonra bireysel oyundan paralel oyuna ardından sosyal oyun ve sembolik oyuna gelişerek ilerleyecektir.

 

36-48 YAŞ GRUBU

 

36-48 aylık bir çocuk; yetenekleri,  ilgi alanları ile tamamen kendine özgü bir kişilik haline gelmiştir. Kimisi utangaç, kimisi dışa dönük, kimisi hareketli, kimi sakindir. Buna karşın 36-48 aylık çocukların en iyi tanımlayan kelimeler “enerjik”  ve “hayalci” olacaktır.

 

Bu yaş diliminde öğrencilerin ilgi ve yetenekleri ortaya çıkmaya başlar. Bu dönemde çocuk sosyalleşmeye başlar. Özenle düzenlenmiş sınıf ortamında oyun ve aktivitelere katılırlar. Onların gelişimlerini çeşitli açılardan destekleyen program uygulanır. Onların oluşan temel kişilik özellikleri desteklenir. Akademik bilgi, beceri ve yetenekleri hızlı biçimde oluşmaya ve gelişmeye başlar.

 

Okulumuzda çocuklarımız paylaşmayı, yardımlaşmayı eğlenerek öğrenirler. Bağımsızca isteme ve davranma gibi yetilerin temelleri atılır. Kalem tutma, çizgi çalışmalarıyla psikomotor gelişimleri desteklenir. Hep birlikte oyun oynamak,  beraber yemek yeme gibi yeni kurallarla yaşamayıöğrenirler. Zamanlarını eğlenerek, oynayarak ve bilgi edinerek dolu dolu geçirirler.

 

Akademik ve yetenek gelişimleri uygulanan programlarla desteklenir. Yine öğrenilenlerin ve kazanılan davranışların kalıcı olmaları sağlanmaktadır.

 

48-60 AY GRUBU

 

Okul öncesi dönemin temellerini attığımız 5 yaş  grubumuzdaçocukta, motor dengenin, düşüncenin, bireysel-toplumsal ilişkilerin, benlik kavramının; evde, okulda ve toplum içinde uyumlu olması sağlanmaktadır. Birbirlerine sevgi ve saygılı, huzur  dolu bir ortamda paylaşım duygusu, sorumluluk sahibi, girişimci, kendine güvenen ve öz saygısı yüksek bireyler yetiştirmek amacımızdır.

 

Bilmece şarkışiir hikaye ve kelime oyunlarıyla  düzgün ve akıcı cümle kurmasını ve kelime dağarcığının gelişmesi sağlanır. Oyun ve etkinlikler temel öğrenme aracıdır. Çevreyi onların ilgisini çekecek malzemeler ve keşfedebilecekleri yeni fikirlerle donatarak  hızlıöğrenebildikleri bir ortam oluşturulur. Her çocuğun farklı olduğu düşüncesinden yola çıkılarak çocuklarımızın bedensel, zihinsel, kişilik ve sosyal açılardan gelişimlerini en iyi şekilde tamamlamaları hedeflenir.

 

Bu devrede eğitimle ilgili sağlam bir temel oluşturulması söz konusudur. Öğrencilerimiz araştıran, sorgulayan, kişilik sahibi, özgüveni yüksek bireyler olarak bir üst sınıfa hazır hale gelirler.

 

60-72 AY GRUBU

 

Çocuklarımızın bilişsel, duygusal ve fiziksel açılardan olgunlaşarak ilkokula hazır hale gelmelerini sağlamak asıl hedefimizdir. Çocuğumuzun gelecekteki öğrenim düzeyini oluşturacak sağlam temeller bu dönemde oluşturulur. Bu grupta akademik açıdan daha yoğun bir program uygulanır. Sınıfta uygulanan çeşitli etkinliklerle program hayata geçirilir. Çocuklarımızın eğlenerek öğrenecekleri bir ortam hazırlanır.  Aile de çeşitli faaliyetlerle öğrenme sürecine etkin olarak katılmaktadır.

 

Çocukların sağlıklı bir biçimde gelişmelerini sağlarken aynı zaman da paylaşmayı bilen, problemleri çözebilen,  değerlerini özümsemiş, kendini koruyabilen başkalarının haklarına saygı duyan, kendine güvenen çocuklar yetiştirmek amacıyla geniş bir eğitim yelpazesi sunuyoruz. Çocuklarımızın kullanacakları eğitim kitaplarının titizlikle seçiyoruz. Çocukların aktif katılımlarını sağlanarak geometrik kavramlar,  matematik çalışmaları, ses eğitimi, çizgi çalışmaları yapıyoruz.

Proje görevleri ve sanat çalışmalarıyla desteklediğimiz programımızla öğrencilerimiz matematik ve fen altyapısı kazanıyor, okuma ve yazmaya hazır hale geliyorlar.

 

Her şeyden önemlisi kişilikleri oluşmuş, özgüvenleri yüksek, hayata pozitif bakabilen, mutlu bireyler olarak hayat sahnesine ilk adımı atmaya hazır mezunlar veriyoruz.  

 

 

Okullarımızda, yılın 12 ayı eğitim öğretim kesintisiz olarak devam etmekteyiz.

 

·         Tam gün eğitim grupları

Sabah 9.30 akşam 16.30 arasında eğitim-öğretim etkinliklerimiz devam etmektedir.

Okulumuz sabah 7.30 akşam 19.00 arası okulumuz açıktır.

 

·         3 tam gün eğitim grupları

Okul idaresiyle velilerimizin belirledikleri üç günde öğrencilerimiz yukarıdaki saat dilimlerinde eğitim imkanlarından yararlanabilmektedir.