DERS ETKİNLİKLERİ

 

* Türkçe Dil Etkinliği


* Fen ve Matematik Etkinliği


* Sanat Etkinliği


* Oyun Etkinliği


* Drama Çalışmaları


* Müzik Etkinliği


* Serbest Zaman Etkinlikleri

 

EĞLENCE ETKİNLİKLERİ

 

BAHÇE OYUNLARI ETKİNLİĞİ

 

Yazın bahçemiz bizim için vazgeçilmez bir oyun alanı .  Sınıf içerisinde hem serbest oyun zamanları düzenlenmektedir hem de grup oyunları oynanmaktadır. Havaların güzelleşmesiyle birlikte bahçe oyunlarımız çocuklarımıza büyük keyif vermektedir. Ayrıca bahçe etkinliklerimiz (piknik, su oyunları, bahçe partileri vb.) çocuklarımız için neşe kaynağı oluşturmaktadır.

 

GEZİ

 

Yıl boyunca işlenen konulara uygun araştırma inceleme gezileri düzenlenir. Gezilerle, çocukların araştırma yaptıkları konuları yerinde inceleme ve somut deneyimler kazanmaları hedeflenmektedir.

 

DOĞUM GÜNÜ KUTLAMALARI

 

Velilerimizden gelen talep doğrultusunda çocuklarımızın doğum günlerini özenle hazırladığımız sınıfımızda  ailelerin de katılımıyla kutlayabiliyoruz. Zamanlarının büyük bölümünü geçirdikleri okulda aileleriyle birlikte olup, arkadaşlarıyla doğum günü kutlama imkanı bulan çocuklarımız bundan büyük memnuniyet duyuyorlar.

 

MUTFAK ETKİNLİĞİ

 

Çocuklarımız yaptığı lezzetli yemeklerle kendilerine olan güvenlerini kazanmalarının yanı sıra el becerilerinin gelişmesine katkıda bulunup duyu organlarını tanımalarına da yardım sağlamaktadır. Bu sayede çocuklarımız kendi yaptıkları yemekleri tadıp ailelerine de tattırıp onlarla bu keyfi paylaşmaktadırlar

 

SANAT ETKİNLİKLERİ

 

Çocuğun yaratıcılığını ve hayal gücünü kullanarak problem çözmesine, eleştirisel ve çözüm odaklı düşünmesine olanak tanıyan etkinliklerdir. Sanat etkinlikleri aynı zamanda çocukların kendilerini ifade ederek iletişim becerilerini geliştirmesine yardımcı olur. Bunlara ek olarak sanat etkinlikleri çocuğun kendini, içinde bulunduğu kültürü ve diğer kültürleri daha iyi anlamasına olanak tanıyarak farklılıklarına saygı duymasına da yardımcı olur.

 

Küçük grup çalışması olarak planlanan, çocukların ilgi ve gereksinimlerine yönelik olarak bireysel olarak da uygulanabilen etkinliklerdir. Sanat etkinlikleri bir öğrenme merkezinde yapılabileceği gibi gün içinde ayrı bir etkinlik olarak da yer alabilir. Süreç tek bir ürün ortaya çıkarmak amaçlı planlanmaz. Grubun sayısına ve özelliğine göre çeşitli etkinlikler ve etkinliklerle ilgili materyaller hazırlanır, çocuğa seçme fırsatı tanınır.

 

Örneğin; çeşitli sanatsal tekniklerin ve artık materyallerin kullanıldığı kolaj ve üç boyutlu çalışmalar, kesme, yırtma-yapıştırma, boyama çalışmaları, bir sanatçının atölyesi ziyaret edilir, bir müze, tiyatro, sinema veya galeriye gezi düzenlenir.